Fotbalový klub Rumburk

Oficiální stránky fotbalového klubu
Fotbalový klub Rumburk
fkrumburk.sklub.cz

Příští zápas

Další sezóna za námi!!!

Další sezóna za námi!!!

Tak nám skončila jarní část sezóny 2021/2022 a rapidně předčila tu podzimní !!!

FK R U M B U R K , z. s.

Muži – Po dosti nevydařené podzimní části, se vedení FKR povedlo přesvědčit staronového trenéra pana Dužára, aby to opět vzal do svých rukou a pokusil se náš tým postavit na nohy. Cíl byl jednoznačný a to záchrana našeho týmu v 1.A třídě Ústeckého kraje. Začátky nebyly vůbec jednoduché a po dvou neuskutečnitelných zimních trénincích to vypadalo, že to asi zabalíme. Nakonec do třetice to už chlapci vzali vážně a dorazily na 1.trénink zimní přípravy. Trenér hned od začátku svého působení neváhal a přivedl sebou hned několik posil, kteří se velice podíleli na záchraně našeho týmu v soutěži. Družstvo posílili – Aleš Vavroušek, Zdeněk Buryánek a Míra Čonka – všichni z Vilémova, dále se nám vrátil z hostování velmi zkušený šutér Michal Vyskočil a po delší pauze se nám taky vrátil náš špílmachr Kryštof Kolár a také velmi zkušený člen do zadních řad David Černý. S těmito hráči to vypadalo velice nadějně a asi si rovnou přiznejme, že nic jiného než záchrana zde nepřipadalo v úvahu. Kluci celou jarní část velice zdatně bojovali se všemi soupeři a dokonce jsme se herně i dokázali vyrovnat lídrům naší tabulky. Bylo vidět od zápasu k zápasu, že jsou velice dobře připraveni a jejich výkony stoupali rapidně nahoru. Tým tvořilo těchto 16 hráčů – brankářská jednička týmu Tomáš Hadar ( záda mu kryl Mára Krajčovič ) - velice spolehlivá a mnohdy nedostupná obranná zeď - Aleš Vavroušek, David Černý, Míša Trégr a Kuba Hejl. Velice zkušená záložní řada – Pavel Pilko, Míra Čonka a Kryštof Kolár. Na křídlech soupeřům motali hlavy Zdeněk Buryánek a Michal Vyskočil. A o naše góly se převážně postarali tito tři střelci – náš nestárnoucí kapitán Kuba Chlada, Mára Vít a Lukáš Burda. Nesmíme taky zapomenout na opory týmu Filipa Alferyho ( spíše pořád zraněn ) a náš dlouholetý srdcař ,,pražák“ Lukáš Pokorný. Těmto 16 borcům patří veliké dík za jejich předvedené jarní výkony. Tým vedl velmi zkušený a výborný trenér František Dužár, kterému dělal sekretariát vedoucí týmu Honza Böhm. Nedílnou součástí našeho týmu je naše ikona a kustod Pavel Posnar. Nesmíme ani zapomenout omluvit naše tři borce, které nám bohužel z pracovních důvodů a také zdravotních na jaře do bojů vůbec nezasáhli – Vladimír Chlan , Adam Richter a Dang Hoang Tran. Nyní probíhá v našem týmu zasloužená dovolená a 1. trénink v letní přípravě na nadcházející sezónu je naplánován na úterý 26.července od 17:30 na našem stadionu. Do přípravy by se měl trenérovi Dužárovi hlásit kompletní tým z jarní části ( výjimka Buryánek – vrácen bezdůvodně zpět do Bohušovic ) včetně nových posil, uzdravených hráčů i navrátilců. Naše 1. přátelské utkání odehrajeme na domácí půdě v Rumburku a to v sobotu 6.srpna od 17:30 s týmem ( nováček 1.B třídy značně posílen o zkušené borce Florián, Růžička, Příhonský a další ) FK Malšovice. Mistrovská soutěž nám začíná až 20.srpna a to zápasem doma s Kláštercem od 17:00.

Dorost – Pravý opak našich mužů, kdy podzimní část nově vytvořený dorostenecký tým společně s hráči z Mikulášovic a Dolní Poustevny si vedl přímo na výbornou. Jako nováček krajské soutěže dokonce bojoval v podzimní části o tzv. bednu, ale nakonec obsadil i tak velice pěkné 4.místo. O pokračování v jarní části soutěže nebyl ani malý pochyb o tom, že by něco mohlo přestat fungovat. Bohužel. Nejdříve nás opustil lídr středové řady Matěj Hoffman ( angažmá v Německu ) a poté přestali v průběhu sezóny fungovat i některé opory týmu, na které naše trenérské duo Jaroslav Trégr a Pavel Kramer velice spoléhali. Začala z ničeho nic upadat docházka na tréninky a hodně často se trenéři potýkali s tím, že ještě v pátek večer sháněli dorostence po telefonu, aby vůbec jeli na zápas ve 12 lidech. Nakonec jsme byli všichni moc rádi, že to kluci nějak dokopali a ubojovali to 5. místo. Největší díky u tohoto týmu patří oběma trenérům ( hlavně za ty nervy, že to vydrželi do konce ) Járovi Trégrovi a Pavlu Kramerovi. Do další sezóny již vstupujeme pouze jako jeden tým a to FK Rumburk, kdy jsme půjčené hráče z Poustevny proměnili v přestup. Tým dále doplní pětice starších žáků a navrátilec z BDR Matěj Hoffman. Bohužel se nám nepodařilo prodloužit hostování hráčů z Mikulek, neboť i Mikulášovice do letošní sezóny přihlásili svůj tým dorostu a tak jsme museli hráče vrátit. Je to veliká škoda hlavně u Wildy Müllera a Matěje Tříska. Tito dva borci měli opravdu výtečně našlápnuto a jejich výkony rapidně rostly vzhůru zápas od zápasu. Nyní začnou znovu a s mnohem horšími hráči v Mikulášovicích, jaká škoda jich. Naši dorostenci začínají pod stejným vedením také jako naše áčko 1. trénink v úterý 26.července od 17:30 na našem stadionu. Soutěž začínají až v sobotu 3.září domácím zápasem s Velkým Březnem.

Starší žáci – Pod vedením trenéra Michala Nehonského vstoupili do jarní části bez své největší opory a to našeho nejlepšího útočníka Adama Brože, který dostal nabídku zahrát si dorosteneckou ligu v Německu a nabídku přijal. Bohužel v průběhu jarní části ukončilo své působení ještě dalších 6 starších žáků a tak neměl trenér jednoduchou situaci. Defacto celou jarní část museli doplňovat starší žáky kluci z mladších žáků, kteří sice hrají stejnou krajskou soutěž, ale bohužel na menším hřišti a s menšími branky. I tak je ale na místě náš tým pochválit hlavně za to, že soutěž důstojně dohráli a v některých utkání byli i lepším týmem, za zmínku stojí utkání v Brozanech, kde jsme byli jasně lepší, ale chyběla nám špetka štěstí pro dosažení výhry za 3 body. Celkové umístění ve spodní části tabulky a to 9. místo, není zas až taková ostuda. Osu týmu tvořili tito borci – brankář Prokop Holub a hráči Josef Cáb, Jaroslav Stára, Renda Calvitti, František Cína a František Czigany, kteří svými výkony několikrát podrželi tým. Starší žáci by měli zahájit letní přípravu v pondělí 25.července od 16:00 na domácím hřišti.

Mladší žáci – dovolím si říci, že tento ročník naše největší chlouba. Pod vedením Michala Nehonského již od 1.jarního kola, kdy překvapivě porazily silný tým a pozdějšího vítěze soutěže Ústí nad Labem, se netajili tím, že by si moc přáli udělat pro Rumburk nějaký ten super výsledek. A to se jim více než povedlo. Ještě v posledním kole bojovali o titul přeborníka mladších žáků v ÚKFS. Nakonec ale uhráli i tak velmi krásné 2. místo v celkovém hodnocení. Takže se stali ,,vícemistři“ mladších žáků pro ústecký kraj v sezóně 2021/2022. A dokonce svou cestu zakončili až v semifinále krajského poháru o ,,Pohár hejtmana ústeckého kraje“ pro rok 2022, kde nestačili projít do finále přes ligové žáky z Teplic. Velikou pochvalu zaslouží celý tým a tak si je pojďme představit. V bráně se střídali Tomáš Baloun a Nicolas Šarkozy. Obranu tvořil šikovný stopér František Czigany, dále obránci Jan Hruška, Jakub Marini a Michal Mráz. V záloze tvořili hru Míša Nehonský ml., Honzík Tříska a Jakub Trnka. V útoku pak stříleli góly náš kapitán a zároveň nejlepší střelec soutěže Prokop Holub a také Vojta Drahník. Konečně se díky těmto borcům podařilo zase po dlouhé době udělat pro naše město pořádný výsledek. Naši mladší žáci začínají letní přípravu stejně jako žáci starší tedy v pondělí 25.července od 16:00 na domácím stadionu.

Starší přípravka – již tradičně hrající krajskou soutěž libereckého kraje. Letos měli úžasnou sezonu, kdy se herně dokázali vyrovnat týmům jako jsou Liberec, Jablonec nad Nisou, Turnov, Česká Lípa a Varnsdorf. V celkové tabulce ( neoficiální ) skončili na velmi pěkném 5. místě z 10 účastníků. Pod vedením trenérského dua Josef Trnka a Michal Vyskočil tak splnili své očekávání. Do starší přípravky patří 16 hráčů a pochvalu zaslouží úplně všichni a tak je nebudeme jednotlivě jmenovat. Starší přípravka začíná letní přípravu na nový soutěžní ročník v úterý 26.července od 16:00 na domácím stadionu.

Mladší přípravka – již tradičně hrající soutěž OFS Děčín turnajovou formou. V sezóně 2021/2022 pod vedením trenéra Miloše Obereitera spíše začínali pomalu nahlížet do mistrovských soutěží. V celkové tabulce se umístili na 5. místě a do finálového turnaje se tak neprobojovali. Je ale nutné přiznat, že to byla tzv. Nováčkovská daň a v té nadcházející sezóně budou určitě ukazovat svou kvalitu a um. Mladší přípravka začíná letní přípravu v pondělí 25.července od 16:00 hodin na domácím stadionu.

Bambini ( přepřípravky) – naše nově založené družstvo tvořené z těch nejmladších fotbalistů ročníku 2015 a mladší si vyzkoušelo okresní soutěž a obstálo v ní na výbornou. Na turnajích se pravidelně umisťovali vždy do třetího místa a tak zaslouží velikánskou pochvalu. Pod vedením trenérů Dan Richter a Miloš Obereiter i oni nakoukli v těch prvních fotbalových krůčcích do mistrovských soutěží. Tato soutěž pro nejmenší se nám moc líbila a i letos v ní budeme pokračovat. Bambini začínají svou letní přípravu společně s mladší přípravkou.

K dnešnímu dni má základna fotbalového klubu FK Rumburk celkem 142 členů.

Největší chloubou je však naše mládež, kde nyní působí 80 dětí pod vedením 16 trenérů.

V Rumburku , dne 14.7.2022

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Tabulka

1. FK Proboštov 15 60:27 33
2. FK JUNIOR Děčín 15 40:24 32
3. Sokol Pokratice 15 50:25 30
4. FK Bílina 15 51:35 30
5. SK Viktorie Ledvice 15 39:29 30
6. ČSAD Libouchec 15 47:31 26
7. FK Dobroměřice 15 47:38 26
8. SK Plaston Šluknov 15 28:21 25
9. FK Jiskra Modrá 15 31:29 25
10. 1. FC Spořice 15 42:23 24
11. SK Roudnice 15 37:27 24
12. FK Rumburk 15 34:43 18
13. TJ Nové Sedlo 15 32:52 16
14. TJ Mojžíř 15 39:56 12
15. SK Ervěnice - Jirkov 15 16:79 9
16. FK Klášterec n.Ohří 15 20:74 0

Kompletní tabulka

Poslední zápas

FK Rumburk
FK JUNIOR Děčín
2:3
Podrobnosti
AVE

Nejbližší narozeniny

01.12.2022 Jakub Trnka (10)
05.12.2022 Filip Dantlinger (14)
06.12.2022 Adam Staněk (12)
10.12.2022 Radek Šott (36)
18.12.2022 Přemek Svoboda (14)

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 115604
Posledních 30 dnů: 1124 | Posledních 7 dnů: 212 | Poslední den: 21

© 2022 Fotbalový klub Rumburk | Všechna práva vyhrazena | fkrumburk@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne